• Oznamy

• Školská jedáleň, Školská 235/10, Považská Bystrica

Vedúca ZŠS:  Mgr. Harvánková Ingrid                     Prac.  doba :   6 45  – 14 45

Prestávka  :   12 00 -  12 30

Prihlasovanie na stravu, informácia pre rodičov

1. Na prihlásenie žiaka na stravovanie je potrebné vypísať „Zápisný lístok“:

Zápisný lístok vypisujete pre každé dieťa (stravníka), aj keď sa dieťa v predchádzajúcom školskom roku stravovalo.

Vypísaný zápisný lístok treba doručiť do školy do 23.8. a to osobne alebo mailom na adresu sjskolska.pb@gmail.com. Zápisný lístok musí byť podpísaný zákonným zástupcom .

2. Noví stravníci postupujú podľa pokynov, ktoré obdržali.

e- návratka  na prihlásenie nového stravníka: https://www.strava.sk/Strava5/ZalozeniUzivatele?zarizeni=9109

3. V termíne do 15.8. 2023 treba uhradiť na účet ŠJ 30€ (jednorázová zábezpeka  v prípade nedodržania podmienok pre získanie dotácie)

- číslo účtu ŠJ : SK 9856000000002836431002

- variabilný symbol (číslo stravníka v evidencii ŠJ)

Pri úhrade je nutné uvádzať variabilný symbol, ktorý je totožný s číslom stravníka (štvormiestne číslo, novým bude pridelený pri registrácii cez e-návratku) v evidencii ŠJ. V prípade neuvedenia správneho  variabilného symbolu sa môže stať, že platba nebude správne spárovaná.

Pre prihlásenie stravníka je dôležité splniť všetky podmienky t.j. doručiť „Zápisný lístok“ a uskutočniť platbu k zadanému termínu.

Po pripísaní platby na účet školskej jedálne  bude navýšený kredit a dieťa prihlásené na stravu. Platba bude pripísaná a teda kredit navýšený po pripísaní platby na  účet školskej jedálne.

Vyčerpanie finančnej zábezpeky si rodič sleduje na www.strava.sk. V prípade nedostatočnej finančnej zábezpeky bude strava žiakovi odhlásená) a treba opäť poslať úhradu.

S platnosťou od 1.2. 2023 , v súlade s finančnými pásmami vydanými Ministerstvom  školstva SR, určuje Mesto Považská Bystrica na základe aktuálneho VZN výšku príspevku na nákup potravín v školských jedálňach takto :

Denný poplatok  za obed

FIN. LIMIT/DEŇ

RÉŽIA/DEŇ

SPolu

Žiaci 1. stupeň (1. - 4. roč.)

1,70

Žiaci 2. stupeň (5.- 9.roč.)

1,90

Žiaci osemroč.gymnázia

1,90

4. Výdaj obedov  sa v školskej jedálni realizuje formou čipov. Obedy sú evidované na  dochádzkovom čipe.

Dieťa má jeden čip slúžiaci na evidenciu dochádzky aj obedov.

Čipy prideľuje stravníkom škola.

Čip treba zaevidovať aj v kancelárii ŠJ. Čip je platný počas celej školskej dochádzky.

Stratu alebo poškodenie čipu je potrebné riešiť čo najskôr a zabezpečiť si nový.

Každý stravník je povinný sa identifikovať pri odbere stravy svojim čipom. V prípade, že čip nebude mať, obed mu bude vydaný na základe náhradnej stravenky, ktorú si vyzdvihne v kancelárii vedúcej ŠJ.

V prípade, že stravník čip nebude mať, obed mu bude vydaný o 13,30 hod.

5.Odhlasovanie obedov

Obedy sa odhlasujú deň vopred do 1200 hod.

• cez internetovú stránku strava.sk , prípadne aplikáciu pre mobilné telefóny.

Návod na stiahnutie aplikácie je na stránke strava.sk

Telefonicky sa obedy neodhlasujú.

V prípade  výletov, exkurzií a pred prázdninami sa strava  odhlasuje najneskôr  3 pracovné dni  vopred.

6. Obedy sa vydávajú v čase od 11 15 do 1345 hod. Zmena výdaja vyhradená !

7. Každý stravník je povinný nahlásiť vedúcej ŠJ akúkoľvek zmenu týkajúcu sa stravovania (ukončenie stravovania, odchod na inú školu, zmeny účtu, osobných údajov. )