• Akcia koordinátora prevencie

V dňoch 11. a 12. 04. 2024 bola v rámci prevencie šikanovania zorganizovaná akcia koordinátora prevencie - pani učiteľky Krčmárikovej - beseda na tému ŠIKANOVANIE. Na besedu boli pozvané pracovníčky z CPPPaP, ktoré sú fundované na danú problematiku. Beseda bola  určená pre všetkých žiakov prvého stupňa. Besedy boli preventívne zamerané na predchádzanie a vznik násilia medzi žiakmi. Cieľom bolo zistiť konkrétne problémy a sociálnu atmosféru v jednotlivých triedach. Žiaci boli veľmi komunikatívny, dokonca sa otvorili a vydiskutovali si jednotlivé problémy, ktoré ich v tej, či onej triede trápili. Preventívne akcie sú veľmi dôležité, pretože je vždy ľahšie ťažkostiam a problémom medzi žiakmi predchádzať, ako ich konkrétne riešiť. Je veľmi dôležité, aby sa naši žiaci vo svojich triedach cítili nielen bezpečne, ale aj dobre a spokojne.

• Návšteva okresnej knižnice

• Dňa 14.5.2024 žiaci 5.B triedy s triednou pani učiteľkou Mlyniskou navštívili  Považskú knižnicu, kde sa zúčastnili prezentácie o regionálnych autoroch. Cieľom podujatia bolo priblížiť mladým čitateľom život a tvorbu autorov z ich vlastného regiónu.

V priestoroch knižnice na deti čakala bohatá ponuka zaujímavých informácií a diel. Overili si svoje poznatky a zároveň získali mnohé nové. Žiaci sa tiež zapojili do interaktívnych aktivít a pomáhali s orientáciou na mape.

Táto udalosť im poskytla nielen vzdelávacie, ale aj kultúrne obohatenie.

• Návšteva hasičskej zbrojnice

• Dňa 9. 5. 2024 sa žiaci 6. B spolu s triednym učiteľom Mgr. Piačkom zúčastnili exkurzie na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru  v Považskej Bystrici. Po prednáške bola žiakom ukázaná dostupná hasičská technika a priestory garáže OR.

• Škola v prírode

Tento rok naši štvrtáci strávili príjemné chvíle v  penzióne Normandia v obklopení Strážovských vrchov na priehrade Nitrianske Rudno.

Prvý deň sme sa ubytovali a boli sme sa prejsť okolo priehrady Nitrianske Rudno.  Poobede sa deti rozdelili do fakúlt a absolvovali prvé aktivity: nakreslili erb, vymysleli heslo, pokrik a hľadali zaklínadlá.

Druhý deň nás čakal zaujímavý program. Doobedie sme strávili na multifunkčnom ihrisku, kde mali pre nás animátori pripravené rôzne zaujímavé  športové hry. Popoludní sme išli autobusom do Národnej zoo Bojnice. Videli sme rôzne zvieratá. Najviac sa nám páčili slony, červené pandy a medvede.

Tretí deň sme doobeda písali listy domov, ktoré sme odovzdali pani poštárke. Poobede sa deti po skupinkách vystriedali v bazéne, hrali stolný tenis, tancovali a vyrábali si čarodejnícke prútiky.

Štvrtý deň sme strávili zábavnými hrami rozvíjajúcimi finančnú gramotnosť, pohybom vonku a jednoduchými hrami na postreh. Pobyt sme zavŕšili vyhodnotením súťaže fakúlt a rozlúčkovou diskotékou s odmenami.

Okrem pekných chvíľ si  deti odniesli aj diplom, tričko a ďalší ľubovoľný predmet, ktorý si vybrali.

• Štvrtáci na koncerte vážnej hudby

• Karneval zvierat - koncert

Dňa 2. 5. 2024 žiaci 4. A a 4. B prežili zaujímavý deň v Dome umenia Fatra v Žiline. Vypočuli si koncert vážnej hudby v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina. Pán dirigent Rovňák ich uviedol do sveta zvierat a vypočuli si skladby Camille Saint Saëns - Karneval zvierat. Žiakov potešil nezvyčajný zážitok a pani učiteľky slušné správanie žiakov na koncerte aj vo vlaku.