• Školský rok 2009/2010

•

Milí športoví priatelia !

Každoročne vydaním atletickej ročenky bilancujeme uplynulú sezónu. Aj tohtoročná bola pre atletický oddiel Olympia úspešná. Dosiahli sme pekné výsledky v súťažiach jednotlivcov i družstiev. Výsledky ukazujú na usilovnosť v tréningovej činnosti a jej kvalitné vedenie zo strany trénerov ale i na pomoc všetkých  - rodičov, sponzorov, vedenia školy, mesta.

Aká je bilancia čísiel vyjadrujúcich naše výsledky? V súťažiach jednotlivcov sme vo všetkých kategóriách získali na MSsAZ na dráhe i v hale spolu 74 medailí z toho 20 zlatých, 24 strieborných a 30 bronzových. Boli sme úspešní i na MSR v hale aj na dráhe s bilanciou 4 medailí - z toho 1 zlatá, 2 strieborné a 1 bronzová medaila. O zisk medailí sa zaslúžili iba dvaja žiaci : Lucie Bošková získala titul v skoku do výšky, striebro (výška) a bronz (kladivo), Alexander Kostelanský striebornú medailu v skoku o žrdi. V družstvách si najlepšie počínali starší žiaci, ktorí zvíťazili vo finále MSsAZ, staršie žiačky sa umiestnili na druhom mieste za Dubnicou a tým si obidve družstvá vybojovali postup na MSR, na ktorých obsadili zhodne štvrté miesta. Mladšie žiačky a žiaci vyhrali suverénne svoje skupiny, bohužiaľ finále SsAZ na jeseň sa neuskutočnilo.

V súťaži žiakov základných škôl si  postup z okresnej súťaže vybojovali dievčatá i chlapci. Obidve družstvá ukončili súťaž opätovne  v krajskom kole na tretej pozícii. Na MSR základných škôl nás úspešne reprezentovali iba dvaja jednotlivci- Adam Mereďa v skoku do výšky, ktorý získal výkonom 181 cm majstrovský titul a Lukáš Lovíšek obsadil výkonom 567 cm štvrté miesto. Počet medailí bol skoro rovnaký ako v minulej sezóne -  získali sme dve zlaté, 1 striebornú  a 2 bronzové medaile z krajskej súťaže. Naši žiaci boli i úspešní na medzinárodných súťažiach v Poľsku a  Českej republike. Žiak Martin Martinka sa prebojoval v atletickej súťaži „Hľadáme nového J. Plachého“ až na MSR.

Náš oddiel sa tradične v spolupráci s atletickým oddielom Sparta a ZŠ, Školská podieľal  na príprave a realizácii atletických podujatí. Náročné bolo usporiadanie kôl staršieho a mladšieho žiactva, kola dorastu ako aj okresného kola v atletike ZŠ. Majstrovstvá SsAZ jednotlivcov mladšieho žiactva sme bohužiaľ pre nepriaznivé počasie nemohli uskutočniť. Tradične úspešne boli zorganizované akcie  „Pohár olympijských nádejí“ pre žiakov  5. - 6. ročníkov ZŠ okresu a 36. ročník Považskobystrickej latky. Atletický oddiel a ZŠ prispeli nemalou mierou k  organizácii medzinárodnej súťaže Euroregion za účasti žiakov ČR, PR a SR, v ktorej reprezentovali SR väčšinou naši žiaci. V hodnotení športových tried v rámci SR sme obsadili štvrté miesto.

• Základná škola, Školská 235/10, Považská Bystrica
      • riaditeľka Mgr. Soňa Kovárová č. t.: 042 432 2788, zástupcovia Mgr. Katarína Duchoslavová, Ing. Adriana Šarlayová č. t.: 042 426 2333; 0911 225 118 ekonomický úsek Jana Letková, Miroslava Plešková č. t.: 042 432 1501; 0911 440 988 vedúca šk. jedálne Mgr. Ingrid Harvánková č. t.: 042 432 2626; 0901 706 830