• Vianočný koncert

• Posledný školský deň pred Vianocami naši žiaci potešili učiteľov aj spolužiakov svojím koncertom. Zo svojho repertoáru vybrali rôzne koledy a vianočné piesne.

Svojím umením nám spríjemnili tento deň a pomohli všetkých naladiť na vianočnú náladu.

Na koncerte sa predstavili: Katarína Tichá 3. C, Simon Gorelík 3. B, Viktória Briestenská, Matej Kortman obaja z 5.B, Matej Kysel 7.A, Michal Šípek 8. B, Peter Majčiník 2.B, Michal Lečko 5. C, Artúr Majčiník 5. C, Oliver Letko 7. B, Šimon Košút 7. C, Matej Cingel 8.B  a moderátori Anna Jankoviechová a Dávid Hakáč obaja z 9.B.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za umelecký zážitok a prajeme mnoho hudobných úspechov.

• Vianočná chémia

• Vianoce na chémii už začali.

Dievčatá aj chlapci z 9.B s pani učiteľkou Balušíkovou otestovali svoje zručnosti, namiešali roztoky rôznych farieb a postavili pestré chemické vianočné stromčeky.

9.B praje všetkým šťastné a veselé Vianoce.

• Stridžie dni

• V decembri sa žiaci 5.B a 7.B (pani učiteľky Slamková a Mlyniská) vybrali na návštevu Považskej knižnice, kde mali možnosť  spoznať pranostiky a rozličné zvyky viažuce sa k predvianočnému obdobiu. Pracovníčky knižnice nás previedli fascinujúcim svetom adventných tradícií a zvykov, ktoré naši predkovia praktikovali. Bolo zaujímavé uvedomiť si, ako sa naši predkovia spoliehali na pozorovanie prírody a zároveň prepájali svoj každodenný život s prípravou na sviatky. Návšteva Považskej knižnice bola veľmi príjemná. Umožnila nám uvedomiť si hodnotu jedinečných pranostík a tradícií, ktorými sa ľudia kedysi riadili.V decembri sa žiaci 5.B a 7.B vybrali na návštevu Považskej knižnice, kde mali možnosť  spoznať pranostiky a rozličné zvyky viažuce sa k predvianočnému obdobiu. Pracovníčky knižnice nás previedli fascinujúcim svetom adventných tradícií a zvykov, ktoré naši predkovia praktikovali. Bolo zaujímavé uvedomiť si, ako sa naši predkovia spoliehali na pozorovanie prírody a zároveň prepájali svoj každodenný život s prípravou na sviatky. Návšteva Považskej knižnice bola veľmi príjemná. Umožnila nám uvedomiť si hodnotu jedinečných pranostík a tradícií, ktorými sa ľudia kedysi riadili.

• Vianočné trhy

• V pondelok 11. decembra sme mali v našej škole vianočné trhy pre spolužiakov, rodičov a verejnosť. Žiaci aj učitelia sa na ne dlho pripravovali. Na rôznych hodinách aj v ŠKD zhotovovali najrôznejšie výrobky s vianočnou tematikou. Veľkou pomocou prispeli aj rodičia, ktorí doma s deťmi vyrobili veľkú časť ponúkaného tovaru. Žiaci si zároveň precvičili finančnú gramotnosť: museli si zrátať cenu vstupov a stanoviť cenu na predaj. Získané finančné prostriedky si žiaci ponechali v triednom fonde na spoločné akcie. Ďakujeme všetkým učiteľom, rodičom a žiakom za prípravu tejto akcie.

Pozrite si fotografie, ako to u nás vyzeralo!

• Mikuláš na 1.stupni

• Mikuláš na vyučovaní

V stredu 6. decembra 2023 sme mali v škole na vyučovaní návštevu. Pýtate sa: „Koho?“ Predsa Mikuláša!

Mikuláš neprišiel sám, ale sprevádzali ho dvaja anjeli bez čerta. Prečo bez čerta? Pretože na vyučovaní sú samé šikovné a usilovné deti.

Mikuláš mal pre všetky deti pripravenú sladkú čokoládku Milka.

• Akcia koordinátora výchovy k manželstvu a rodičovstvu

• Dňa 01.12. 2023 sme si zvyšovali povedomie o ochorení AIDS kampaňou Červené stužky. Žiačky 9. C spolu s pánom učiteľom Šadlákom pripravili rozhlasovú reláciu a žiakom a zamestnancom našej školy rozdávali červené stužky, ktoré sú symbolom reflexie, súcitu a uznania tým, ktorí bojujú s touto chorobou. V tento deň sme si pripomenuli nevyhnutnú potrebu solidarity so všetkými, ktorí to potrebujú.

• Vianočné trhy

• Rodičia, starí rodičia, príďte podporiť tvorivosť detí počas vianočných trhov.

Začíname o 8:30 h.

• Akcia koordinátora Ochrany života a zdravia

• Dňa 28. novembra 2023 sme pri príležitosti akcie s názvom Prvá pomoc na našej škole privítali študentov Strednej zdravotníckej školy s ich pani profesorkou Pavlacovou.

Žiakom 3.A, 3.C, 4.C triedy boli sprostredkované cenné informácie o poskytovaní prvej pomoci. Naučili sa ako postupovať pri zabehnutí, krvácaní, oživovaní dieťaťa, ale aj dospelého človeka.

Po krátkej prezentácii si mohli žiaci v skupinách vyskúšať techniku prvej pomoci na figurínach.

Akcia u detí zožala veľký úspech. Ďakujeme dievčatám zo Strednej zdravotníckej školy a ich pani profesorke Pavlacovej, že zavítali medzi nás.

Akciu pripravila pani učiteľka Kubová.

• NÁVŠTEVA OKRESNEJ KNIŽNICE

• Príjemné dopoludnie dňa 29.11. strávila trieda 3.B vďaka Okresnej knižnici v Považskej Bystrici. Žiaci mali príležitosť nielen zapožičať si obľúbené knihy, ale pani knihovníčky si pre nás pripravili aj krátku, no veľmi peknú a zaujímavú prednášku o zimných pranostikách. Niesli sa v duchu zvykov a tradícií o Martinovi, Ondrejovi, svätej Barbore a svätej Lucii. Na záver nás čakalo spoločné čítanie s príbehom o prichádzajúcich Vianociach.

• Dopravná výchova v ŠKD

• Deti z 1. stupňa boli v novembrovom mesiaci pohltené dopravnou výchovou v ŠKD. Spoločne s pani vychovávateľkami vyrábali dopravné značky a dopravné prostriedky, vďaka ktorým vytvorili 3D verziu hlavnej cesty. Pri vytváraní konkrétnych značiek si deti pripomenuli a osvojili dôležité pravidlá cestnej premávky.